Sizi en çok etkileyen sahne hangisidir?
Seçtiğiniz sahne sizin kişiliğinizde ki en zayıf noktayı veya en büyük kusuru simgelemektedir.

Külkedisi masalının sizi en çok etkileyen sahnesi hangisidir?

Külkedisi masalının sizi en çok etkileyen sahnesi hangisidir?

Sizi en çok etkileyen sahne hangisidir?

 1. Sonucun: Üvey annesinin elinden eziyet çeken Külkedisi’nin hali

  Külkedisi yerleri ovarken üvey annesi ve üvey kardeşleri tarafından sürekli taciz edilmesi güçlü acıma duyguları uyandırır. Ancak, acımanın altında büyüklük ve gurur duyguları vardır. Bu sahneyi kendinizi birisinden üstün görmenizi sağladığı için hatırlıyorsunuz. Başkalarına şefkatli, acıyan gözlerle ve yukarılardan bir yerden bakmak iyi bir özelliktir ama onlara daima tepeden bakmayı alışkanlık haline getirmeyin.

 2. Sonucun: İyilik perisi tarafından güzel bir prensese çevrilen Külkedisi

  Sihirli değneğinin bir hareketi ile iyilik perisi Külkedisi’ni büyülü bir prensese çevirir ve dünyasını tamamen değiştirir. Ama burada gerçek dünyada işler hiç de o kadar kolay değildir. Sizin en büyük hatanız gerçek hayattaki sorunları görmezden gelmeniz ve plansızlığınız. Burada, yarattığınız sorunlardan sizi kurtarmak için sihirli değneğini sallayacak bir iyilik perisi olmadığını unutuyorsunuz.

 3. Sonucun: Sarayın merdivenlerinde saat gece yarısını vurduğunda camdan ayakkabısını düşüren Külkedisi

  Bu sahne, sizin üzerinizde büyük bir etki yarattı. Çünkü sizin başkalarına muhtaç yanınıza hitap etti. Kendinizi saat on ikiyi vurduğu zaman koşarak kaçarken ve arkanızda sadece sorunlar ve cevaplanmamış sorular bırakırken görebilirsiniz. Kısa vadede arkanızda bıraktıklarınızı daima başkalarının temizlemesini beklemek kolay görünebilir ama günün birinde gerçeklerle yüzleşmeniz gerekecektir.

 4. Sonucun: Prensin Külkedisi’ni bulduğu ve camdan ayakkabıyı ayağına giydirdiği sahne

  Hemen herkes mutlu sonlara bayılır ve siz de bu konuda çoğunluğa dahilsiniz. İşte sizin sorununuz da burada. Basit, normal ve sıradan şeylerle çok kolay mutlu olabiliyorsunuz. Hayattan tek beklediğiniz sıradan bir iş, aile, arkadaşlar, çocuklar…Sizi özgün yapan özelliklerinizi keşfetmek için biraz daha fazla gayret göstermeniz gerekebilir. Öyle hissetmiyor olsanız da, unutmayın siz özelsiniz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları