Nehir yada dere kıyısında bir evde yaşadığınızı hayal edin..
Nehirler uzun mesafeler arası ulaşımı sağlamakla beraber, bireysel boyutta aşılamayan fiziksel engelleri temsil eder. Evinizin akarsuya göre konumu arzuladığınız sosyal mesafeyi ve ihtiyacınız olan kişisel alanı açıklar…

Aşağıdaki seçeneklerden hangisi evinizin konumunu tanımlar?

Aşağıdaki seçeneklerden hangisi evinizin konumunu tanımlar?

Nehir yada dere kıyısında bir evde yaşadığınızı hayal edin..

 1. Sonucun: Nehrin ortasında küçük bir adadaki ev

  Çok büyük bir alan istemiyorsunuz. Sadece size ait olan toplumsal baskılardan uzakta, düşüncelerinizle baş başa yalnız kalabileceğiniz bir yer yeterli. Eğer ev insanın kalesi ise sizinkinin çevresinde hendek olmasını tercih ediyorsunuz.

 2. Sonucun: Üzerinde dar bir köprü bulunan ve coşkuyla akan nehrin kıyısındaki ev

  Dar bir çevre içinde yaşıyorsunuz. Bunun dışında herkese karşı mesafelisiniz. Size yaklaşmak pek kolay değil. Ama birini dost kabul ettiğinizde sonuna kadar dost oluyorsunuz.

 3. Sonucun: Bahçenin köşesinden köpürerek akan bir dere geçiyor

  Özel hayatınızla sosyal hayatınız arasına sınır koymuyorsunuz. Kapınız daima dünyaya açık. Yabancı kişileri henüz tanışmadığınız dostlar olarak görüyorsunuz. Başınıza ne gelirse gelsin bu açıklığınız ve konukseverliğiniz sayesinde daima yanınızda size destek veren insanlar bulacaksınız.

 4. Sonucun: Çağlayarak akan iki nehrin kesiştiği araziye kurulmuş bir ev

  Sosyal ilişkiler yumağının tam ortasında yaşıyorsunuz. Hayatınızdaki insanlarla olan karmaşık ilişkileriniz sizi çok meşgul ediyor. Dış dünyanın bazen yatağında taşıp sizi sürükleyeceğini hissediyorsunuz. Ama suyun aktığı yolların dolambaçlı olması selin ön kapınıza ulaşmasını önlüyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları