Sony Xperia E5 tanıtıldı!
Sony'nin orta segment telefonu Xperia E5 telefonu resmi olarak tanıtıldı!

Sony Xperia E5 tanıtıldı!

Sony firması orta segmente hitap eden dayanıklı telefonunu resmen tanıttı. Xperia E5 kendine has ilginç özellikleri ve göz kamaştıran donanım özellikleri ile geliyor. Hadi gelin Sony Xperia E5 hakkında neler bildiğimize bir bakalım.

Sony Xperia E5 ücreti ve çıkış tarihi

Tarih 31 Mayıs’ı gösterirken Londra’da ki etkinlikte Sony performans telefonunu tam anlamıyla tanıttı. Sony’e göre Xperia E5 Avrupa, Latin Amerika, orta doğu ve Afrika ülkelerinde Haziran 26’da satın alınılabilir olacak. Henüz tam olarak Türkiye’ye telefonun ne zaman geleceğini bilmiyoruz fakat Sony’nin vermiş olduğu 26 Haziran tarihine bakarak yaklaşık bir zaman tahmin edebilmemiz mümkün.

Xperia E5’in fiyatı resmi olarak ilan edilmedi. Söylentiler ise telefonun fiyatının 199 Euro olacağı yönünde. (Yaklaşık 660 Türk Lirası*)

* Vergiler dahil edilmemiştir.

Sony Xperia E5 Tasarım

Xperia E5 tasarım olarak diğer Xperia ailesine çokça benziyor. Sony bu telefonunda yine kapasitif tuşlar kullanmış. Kullanıcılara siyah ve beyaz renk seçeneği ile sunulacak olan Xperia E5’in ağırlığı ise 147 gram olarak ölçülmüş.

 Cihaza 5-inç 720p (294ppi) ekran konumlandırılmış. Bu ekran Sony’nin geliştirdiği çizilmeye karşı dirençli cam özelliği ile korunuyor. Ne kadar Sony’den performans anlamında güzel bir telefon çıkıyor olsa da ailesinden aynı ekran boyutuna sahip Xperia X serisinin ekran performansının (1080p-441ppi) çok daha iyi olduğunu söyleyebiliriz.

 Orta segment ile üst segment telefonları karşılaştırmak çok doğru olmadığından Xperia E5’in daha çok kompakt model olacağını söylemek daha uygun düşecektir. Telefonun 5-inç altında gelmesi aslında telefonun daha çok tercih edilmesi anlamına gelebilirdi Xperia E5 modeli daha çok Xperia X modelinin donanım olarak kısılmış haline benziyor.

Sony Xperia E5 Teknik Özellikleri

Eğer oyun odaklı bir telefon arıyorsanız Sony’nin ürettiği diğer Xperia modellerine bakmanız daha uygun olacak fakat bu akıllı telefonunda kötü bir performans gösterdiğini söylemekte doğru değil.

Xperia E5 4 çekirdekli MediaTek MT6735 işlemci ile geliyor ki bu işlemcinin orta seviye için vazgeçilmez bir işlemci olduğunu söyleyebiliriz. Bu işlemciyi destekleyen RAM miktarı ise 1,5 GB olmuş. Yine bu hafızanın da çok güçlü olduğunu söylemek mümkün değil fakat ihtiyaçlarınızı yerine getirecek düzeyde olduğunu söyleyebiliriz. Telefonun hafızası ise 16 GB ve 200 GB microSD kart desteği sunulmuş. Cihaza 2700mAH batarya mevcut. Sony ortalama bir kullanımda Xperia E5’in 2 günü çıkaracağı sözünü de veriyor.

NFC ve çift SIM kart özelliği de Xperia E5 ile birlikte geliyor.

Sony Xperia E5 Kamera

Sony telefonlarında genel olarak güçlü ve kaliteli kameralara yer veriyor bu telefonda da 13MP arka 5MP ön kameraya yer verilmiş.

Xperia E5 30fps HD kalitesinde videolar çekebiliyor aynı zamanda bu kamerada yüz algılama, dokunarak odaklama ve panorama gibi özellikler bulunuyor.

Xperia E5’i satın almayı düşünüyor musunuz?

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları