Porsche, Emisyon Değerlerinde Yanıltıcı Yazılım Kullanmakla Suçlanıyor
Porsche otomobillerdeki emisyon değerlerini düşük göstermek amacıyla özel bir yazılım kullandığı suçlamasıyla karşı karşıya.

Porsche bir açıklama göndererek suçlamaları reddetti.

Volkswagen ve Audi'nin ardından bir başka Alman otomotiv devi olan Porsche da otomobillerdeki emisyon değerlerini düşük göstermek amacıyla özel bir yazılım kullandığı suçlamasıyla karşı karşıya. Porsche bir açıklama göndererek suçlamaları reddetti.

SUÇLAMALARI REDDETTİ

Alman Wirtschaftswoche gazetesi, Porsche yönetiminin Almanya'daki resmi ulaşım kurumu KBA tarafından sorgulandığını duyurdu.

Porsche'un otomobillerin emisyon değerlerini düşük göstermek amacıyla özel bir yazılım programı kullandığı iddia ediliyor. Habertürk'te yer alan habere göre Porsche bir açıklama göndererek suçlamaları reddetti.

AUDI 24 BİN ARACINI GERİ ÇAĞIRMIŞTI

KBA geçen hafta da Audi'nin bazı dizel otomobillerinde yanıltıcı yazılım kullanıldığının belirlendiğini açıklamıştı. Almanya Ulaştırma Bakanı Alexander Dobrindt de, 24 bin aracın geri çağrılacağını duyurmuştu.

Audi'nin bağlı olduğu Volkswagen da, dünya genelinde yaklaşık 11 milyon aracın yazılımında hile yapıldığını kabul etmiş ve zararın karşılanması için 6,5 milyar euro bütçe ayırdığını duyurmuştu.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları