Fazla kahve içmek kalp ritmini bozuyor
Kahve bazı özellikleri bakımından sağlığa yararlı Fakat çok fazla tüketilen kahve kalp ritmini bozduğu söyleniyor...

Fazla kahve kalp ritmini bozuyor

Kahvenin bazı özellikleri bakımından sağlığa yararlı olduğunu ancak fazla miktarda tüketilen kahvenin kalp ritmini bozduğunu belirten Dr. İsmail Erdoğu, hangi saatlerde içmenin sağlıklı olduğunu da açıkladı.

Medicana Sivas Hastanesi’nde görevli Uzman Doktor İsmail Erdoğu kahve tüketimiyle ilgili, “Kahve içindeki bazı moleküller sağlığa yararlı olsa da, bazı moleküller insan sağlığına zarar vererek kalp ritmi bozukluğuna neden oluyor” dedi.

Kahvenin içerisindeki bazı moleküllerin insanı uyanık tutan aynı zamanda enerji verdiğini, dikkatini arttırdığını bazı moleküller ise, kafein gibi kalbin kalp hızını artırdığını ifade eden Uzman Doktor İsmail Erdoğu, “Günümüzde çay ve kahve tüketen insanlar ihtiyaçtan daha öte kültürümüz içerisine girmiş bir şey gibi gözüküyor. Çok fazla miktarda kahvaltıda veya misafirliklerde veya uğradığınız yerlerde ve her yerde en kolay ulaşabileceğimiz içecek türü aslında çay yada kahve, bazı işi çok stresli, gece çalışan bir çok insanlar da dikkatini arttırmak için kahveyi fazla miktarda tercih ediyor. Ritm bozukluğu olan insanlarda kalp istemsiz olarak hızlı çalışıyor. Dolayısıyla bu kişiler de çay ya da kahvenin fazla tüketilmesi sonucu hastalarda çarpıntı şikayetleri artıyor” dedi.Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları