Doğal ve Bitkisel Hayatın Faydaları
Günümüzde bütün evlerde kimyasal ürünler tüketiliyor ve kullanılıyor. Çok az insan maalesef bu kimyasal ürünlerin zararlarının farkındadır

Günümüzde bütün evlerde kimyasal ürünler tüketiliyor ve kullanılıyor. Çok az insan maalesef bu kimyasal ürünlerin zararlarının farkındadır. Dünya çapında ticareti arttırmak ve ürünleri daha ucuza mal etmek için kimyasal ürünler yoğun bir biçimde kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra doğal ve tamamen bitkisel bir hayat sürmeyi seçen insanlar da bulunuyor. Bu insanlar gıda, giyim, temizlik vb. her alanda organik ürünleri tercih ediyorlar. Tabi bu tarz bir tercih yapmalarının en önemli nedeni sağlıklı ve risksiz bir şekilde yaşayabilmek içindir. Çünkü kendilerine, aile ve sevdiklerine değer verip, hayatlarındaki tehlikeyi savuşturuyorlar. Kimyasal ürünler her zaman anında olmasa da zaman içerisinde geri dönülmez hastalıklara neden olmaktadır. Bu nedenle yoğun bir şekilde ne pahasına olursa olsun organik ürünlere dönüş yapılması gerekiyor. Mesela bir organik çamaşır deterjanı veya organik bulaşık deterjanı piyasada bulunan kimyasal temizleyicilere göre biraz daha pahalıdır. Fakat sizin ödeyeceğiniz o ufak fiyat farkı sağlığınızdan daha kıymetli değildir. Çaresi çok zor olan bir hastalığa düştüğünüz zaman dilediğiniz kadar para verseniz de sağlığınız geri gelmez ve yaptığınızdan mutlak suretle pişmanlık duyarsınız.

İşte bu ve bunlar gibi bir çok sebep yüzünden sürekli insanları uyarmaya çalışalım. Kesinlikle kimyasal elementler barındıran ürünleri kendimiz kullanmayalım ve çevremizdeki insanlara da kullanmamaları yönünde ikazlarda bulunalım. Herkes bu şekilde davranırsa kesin olarak organik ürünlere dönüş sağlanabilir. Mesela temizlik alanında bütün ev hanımları, iş yerlerindeki hizmetliler vs. organik deterjan kullanmalıdır. Çünkü kimyasal temizleyici ürünler çok ağır kimyasallar barındırmaktadır. Tuz ruhu, çamaşır suyu, yağ çözücü vs. çok ağır kimyasallardır. Bu ürünler ile temizlik yaptığınız odada yarım saat kapalı kalsanız sadece kokusundan bile zehirlenebilirsiniz. İşte kimyasal ürünlerin ne kadar yıkıcı özellikleri olduğunu buradan anlayabilirsiniz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları