Araç kamerası fiyatları
Ülkemizde özellikle İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirlerde, şehir nüfusunun neredeyse yarısında her bir insana 10 arabadan fazla araç düşmekte.

Ülkemizde özellikle İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirlerde,şehir nüfusunun neredeyse yarısında her bir insana 10 arabadan fazla araçdüşmekte. Bu oldukça büyük bir rakam. Bu aynı zamanda demek oluyor ki çok fazlaaraç ve çok fazla kaza ihtimali mevcut. Bu tür araçların çok fazla olduğuyerlerde trafik sıkışıklıkları, kural ihlalleri ve en kötüsü de trafik kazalarıoldukça fazladır. Sıkışan trafik, bir an önce istediği yere gitmek isteyeninsanlar hepsi birden kazaları tetikler. Kazalar belki de araç sahiplerinin ençok korktuğu şeylerdendir. Fakat adı kaza olmasına rağmen bazen bu olaylar birtarafın bariz yaptığı bir hata yüzünden de olabilmektedir. Bu tür yerlerdeyapılabilecek en iyi şey ise haksız durumda kalmamak için bir araçkamerası taktırmaktır.

Uzun Süreli Kayıtlar

                Bu kadar arabanın olduğu birdünyada, artık araç kamerası dastandart haline gelmeye başladı. Özellikle Rusya ve Ukrayna gibi Sovyetülkelerinde bu uygulamanın standart hale gelmesindeki en önemli sebeplerdenbirisi ise rüşvettir. Bunun kayıt altında tutulması ve polislerin dolaylıolarak caydırılması için bu kameralar önemli bir unsurdur.

Türleri Neler

Aracın ön camına çeşitli farklışekillerde monta edilen bu kameraların çeşitli türleri mevcuttur. Bukameraların en önemli ve yoğun olarak kullanılanı araç içi gece görüşlü kamera .Bu kamera karanlığı fırsat bilen her türlü hırsız ve duruma görerüşvetçi polislerin en büyük düşmanlarındandır. Yeşil ışık tekniğini kullanarakgece ve ya az ışıkta da kameranın diyafram açıklık değeri kaç olursa olsunkameranın her daim kaliteli görüntü kaydı almasını sağlar. Bir başka kamera iseGPS özelliği olan kameradır. Bu kameralar ise video kaydı ile beraber olarakkaydın yapıldığı yeri ve aracın gidip geldiği güzergâhı da kayıt altına alır.Bu da istenmeyen bir durum karşısında araç sahibinin bunu kanıt olarakkullanmasına olanak sağlar. Diğer bir kamera ise iki taraflı kayıt yapankameralardır. Fakat bunların Full HD olmayanları çok da tavsiye edilmez. Çünkübu kameralar ekranı ortadan ikiye böler ve öyle kayıt yapar.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları