Diş Ağrılarını Evde Geçirebileceğiniz Doğal Yöntemler
Dişiniz ağrıyor ve elimizin altında ne yazık ki ilaç, ağrı kesici gibi tıbbi çözümler yok. Peki evde başınıza bu durum geldiğinde diş ağrınızı nasıl geçirebiliriz? Aşağıda tamamı denenmiş önerilen ve yöntemler mevcut. İçlerinden hangisinin malzemesi elinizin altındaysa uygulayabilirsiniz!

1. Eczanelerde satılan saf alkolü kulak pamuğuna batırın alkol içine pamuğa sarılı bir çubuk batırın ve bunu da karabiber ve naneye batırıp dişinize sürün. Diş ağrısına iyi gelecektir.

Eczanelerde satılan saf alkolü kulak pamuğuna batırın alkol içine pamuğa sarılı bir çubuk batırın ve bunu da karabiber ve naneye batırıp dişinize sürün. Diş ağrısına iyi gelecektir.

2. Karanfil yağı, karabiber, mercan köşk ve nane yağını bir bardak suda karıştırıp gargara yapabilirsiniz. Bu bitki ve yağların ağrı kesici özelliği vardır.

Karanfil yağı, karabiber, mercan köşk ve nane yağını bir bardak suda karıştırıp gargara yapabilirsiniz. Bu bitki ve yağların ağrı kesici özelliği vardır.

3. Birer tutam taze tere, roka , maydanoz ve naneyi aynı anda sakız gibi çiğneyin ancak yutmayın. Daha sonra tükürün.

Birer tutam taze tere, roka , maydanoz ve naneyi aynı anda sakız gibi çiğneyin ancak yutmayın. Daha sonra tükürün.

4. Katı meyve sıkacağınız varsa bir demet maydanozun suyunu sıkın. Yaklaşık bir bardak maydanoz suyu çıkacaktır. Bu suyla (yine yutmadan) ağzınızı gargara yapın.

Katı meyve sıkacağınız varsa bir demet maydanozun suyunu sıkın. Yaklaşık bir bardak maydanoz suyu çıkacaktır. Bu suyla (yine yutmadan) ağzınızı gargara yapın.

5. Karanfil yağını kulak çubuğuyla dişinize sürün anında uyuşturacaktır. Daha etkilisi ise karanfil yağına batırdığınız çubuğa biraz toz karabiber eklemektir.

Karanfil yağını kulak çubuğuyla dişinize sürün anında uyuşturacaktır. Daha etkilisi ise karanfil yağına batırdığınız çubuğa biraz toz karabiber eklemektir.

Karanfil yağı yoksa evde ağız kokularını geçirmek için kullandığımız karanfili ağrıyan yere koyabilirsiniz.

6. Anneanne yöntemlerinden birisi de közlenmiş bir diş sarımsağın ağrıyan dişe bastırılmasıdır.

Anneanne yöntemlerinden birisi de közlenmiş bir diş sarımsağın ağrıyan dişe bastırılmasıdır.

7. Çay içer gibi demlediğiniz adaçayını soğuttuktan sonra sıklıkla gargara yapabilirsiniz.

Çay içer gibi demlediğiniz adaçayını soğuttuktan sonra sıklıkla gargara yapabilirsiniz.

Adaçayı gibi papatyanın da çayını gargara olarak kullanabilirsiniz. Papatya sinirleri gevşetecektir.

8. Bir litre suya 2 çay bardağı kuru üzüm ve 10 diş sarımsak konur. 15 dakika kaynatılıp süzülür, soğuduktan sonra gargara yapabilirsiniz.

Bir litre suya 2 çay bardağı kuru üzüm ve 10 diş sarımsak konur. 15 dakika kaynatılıp süzülür, soğuduktan sonra gargara yapabilirsiniz.

9. İki su bardağı sirkeye, 1 tatlı kaşığı çörekotu konup kaynatın. Soğuyunca gargara yapın. Baskın bir tadı olsa da anında geçirecektir.

İki su bardağı sirkeye, 1 tatlı kaşığı çörekotu konup kaynatın. Soğuyunca gargara yapın. Baskın bir tadı olsa da anında geçirecektir.

10. Üç bardak suya 2 çorba kaşığı kuru kişniş konur, kaynatılır. Süzdükten sonra soğumasını bekleyin. Daha sonra gün içinde gargara yapabilirsiniz.

Üç bardak suya 2 çorba kaşığı kuru kişniş konur, kaynatılır. Süzdükten sonra soğumasını bekleyin. Daha sonra gün içinde gargara yapabilirsiniz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları