Android Cihazınızın Güvenliğini Arttırmanın Dört Yöntemi
Yanımızdan ayırmadığımız cihazlarımız, her geçen gün yaşamımızın içine biraz daha girmeye devam ediyor. Şifrelerimizi, e-postalarımızı, konuşmalarımızı barındıran bu cihazlar gizliliğimizi de ortadan kaldırabiliyor. Kredi kartı numaralarımızı dahi kaydettiğimiz akıllı telefonlarımızın bir de konumumuzu sürekli istemesi, gizliliğimizin ortadan kalktığını gösteriyor. Peki gizliliğimizi arttırmak için ne yapmamız gerekiyor?

1. Uygulamalarınıza Dikkat Edin

Uygulamalarınıza Dikkat Edin

Akıllı telefonlarımızın en önemli özelliklerinden biri de uygulamalar. İşlerimizi daha kolay halletmek için bir çok uygulamayı telefonumuza yükleriz. Ancak dikkat etmemiz gereken bir şey var. Bu uygulamalar deneyimi geliştirme bahanesi ile telefonumuzdaki bazı bilgilere ulaşmak ister ve biz de çoğu zaman buna hiç düşünmeden izin veririz aksi halde uygulama telefonumuza yüklenmez.

BitDefender tarafından üretilen Clueful programı bu konuda yardımımıza koşuyor. Program, telefonunuzu tarıyor ve cihazınızdaki uygulamaları sahip olduğu izinler ve güvenlik seviyeleri ile size sunuyor. Güvenlik seviyesi kritik olan ve şifreler, e-postalar gibi yerlere erişim izni olan uygulamaları silmeniz güvenliğiniz açısından önemlidir.Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları