Akıllı Telefonların Vazgeçilmez 5 Özelliği
Piyasada birbirinden farklı akıllı telefonlar bulunuyor ve her bir telefonun kendine has özelliği mevcut. Kullanıcılar bir telefon alırken akıllı telefonu kullanımını kolaylaştıracak özellikler arıyorlar. Peki vaz geçemediğimiz bu özellikler neler?

1. Çift Tıklama ile Ekran Kilidini Açma

Çift Tıklama ile Ekran Kilidini Açma

İlk olarak Nokia tarafından kullanılan bu özellik ilk başta pek de tutulmamıştı. Nokia’nın Microsoft tarafından alınmasının ardından bazı Lumia modellerinde karşımıza çıkan bu özellik LG ile hayatımızda büyük yer edindi. Telefonun sağında solunda açma tuşu aramak yerine yapmanız gereken ekrana iki kere dokunmak.

2. Ekranınızı Küçültün

Ekranınızı Küçültün

Amoled ekranlar sayesinde ekranınızın sadece belli bölümüne enerji vermeniz mümkün. Bu sayede sadece kullanacağınız bölge gözüküyor ve enerji tasarrufu ile şarjınızın daha uzun olmasını sağlayabiliyorsunuz. Bazı Lumnia modellerinde karşımıza çıkan bu özelliğin yakın zamanda tüm akıllı telefonlara sıçraması bekleniyor.

3. Ödemelerinizi Telefonunuz ile Yapın

Ödemelerinizi Telefonunuz ile Yapın

Artık yanınızda kredi kartları ile şişmiş bir cüzdan taşımanıza gerek yok. Apple Pay, Samsung Pay, Google Wallet gibi uygulamalarla ödemelerinizi cep telefonunuz üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Ülkemizde henüz yaygınlaşmayan bu uygulamanın geleceğin teknolojisi olduğu konuşuluyor.

4. Temelli Konum Hatırlatma

Temelli Konum Hatırlatma

Telefonumuzun hatırlatma özelliği çoğu zaman hayat kurtarıcı oluyor. Ancak eskiden zaman ayarlı olan bu hatırlatmaları artık konum ayarlıda yapabiliriz. Belirli bir lokasyona geldiğimizde telefonumuz bize o lokasyonda yapmamız gerekenleri hatırlatabilir.

5. Uygulamalarınızı ve Fotoğraflarınızı Kilitleyin

Uygulamalarınızı ve Fotoğraflarınızı Kilitleyin

Telefonumuzun başka biri tarafından kullanılma ihtimali varsa uygulamalarımızı kilitlemek ve fotoğraflarımızı gizlemek onların başkaları tarafından kullanılmasını önleyebilir. Uygulamalarımıza ve fotoğraflarımıza şifre koyarak büyük bir güvenlik açığını ortadan kaldırmış oluruz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları